czwartek, 11 października 2018

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA ORGANIZOWANE PRZEZ SAMORZĄD SZKOLNY
październik/ listopad  2018r.

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej przypominamy o trwającym konkursie dla wszystkich uczniów naszej szkoły – rozpoznajcie na fotografiach nauczycieli, przyporządkujcie ich nazwiskom odpowiednie numery zdjęć i przynieście swoje odpowiedzi do 16 października 2018r. do p. I. Adamiec lub A. Gąsior. Osoby, które wskażą jak najwięcej trafnych odpowiedzi zastana nagrodzeni.
1.     W okresie od 15  października 2018r. do 26 października 2018r.  będzie odbywała się w naszej szkole zbiórka na rzecz schroniska „ Psia chata” w Maciejkowicach. 
Co zbieramy?
·        Koce, ręczniki, pościel (poszewki, prześcieradła),
·        Środki czystości (płyny, proszki)
·        Żwirek dla kotów,
·        Karma sucha i mokra dla kotów,
·        Karma sucha i mokra dla psów,
·        Smycze, obroże.
         Gdzie przynosimy ? sala nr 6 (p. A. Gąsior) lub biblioteka szkolna (p. A. Kozyra).
2.     Obchody 100 rocznicy Niepodległości Polski w naszej szkole9 listopada 2018r.
W tym dniu wszyscy uczniowie przychodzą ubrani na galowo.  Na bluzki, koszule przypinamy wcześniej wykonane kotyliony (wzór  kotylionu otrzymają wychowawcy). Bardzo prosimy, aby na ten dzień udekorować klasy wykorzystując symbole narodowe.  Dodatkowo prosimy, aby w oknach każdej klasy pojawiły się kwiatki biało-czerwone (wzór kwiatka oraz kartki  otrzymają wychowawcy od p. J. Kaczmarek). Najbardziej pomysłowo udekorowana klasa otrzyma specjalną nagrodę J
Dla uczniów kl. I-V proponujemy konkurs plastyczny „Sto lat dla Polski” ( wykonanie: laurka, kartka urodzinowa dowolna technika oraz dowolny format). Prace można przynosić do 29 października 2018r. do p. I. Adamiec (s. 16) lub do p. A. Gąsior (s. 6).
3.     W dniach 12 listopada 2018r.  do 16 listopada 2018r. finał akcji „Śniadanie daje moc”.  Bardzo prosimy, aby wychowawcy w ramach godziny wychowawczej (kl. IV-VIII) oraz zajęć zintegrowanych przeprowadzili krótkie pogadanki nt zasad zdrowego odżywiania (materiały na ten temat dostarczy Samorząd Uczniowski) oraz aby wybrać z klasy jedną osobę, która przyniosła do szkoły w tym okresie najbardziej zdrowe drugie śniadanieJ (zwycięzców zgłaszamy do opiekunów Samorządu Uczniowskiego).

4.     Koniec listopada 2018r. zabawa andrzejkowa. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz